Відгуки про Chernobyl-TOUR
English version of the Chernobyl-TOUR site

КОМЕНТАР ЩОДО ІНФОРМАЦІЇ ПРО АНГЛІЙСЬОГО ТУРИСТА В АЕРОПОРТУ БОРИСПІЛЬКОМЕНТАР ЩОДО ІНФОРМАЦІЇ ПРО АНГЛІЙСЬОГО ТУРИСТА В АЕРОПОРТУ БОРИСПІЛЬ

 22.05.2016

Дозиметричний контроль в Чорнобильській зоніДозиметричний контроль в Чорнобильській зоні

Науковий підрозділ ЧОРНОБИЛЬ ТУР висловлює обгрунтовані сумніви щодо інформації, опублікованої сайтом Держприкордонслужби та деякими ЗМІ про затримку в аеропорту Бориспіль туриста з Великобританії, який начебто мав перевищення допустимого рівня радіації, і який начебто перед цим відвідував Чорнобильську зону.

По-перше, на маршрутах офіційних відвідувань Чорнобильської зони абсолютно немає місць, де міг би відбутися такий вплив на тіло людини.

По-друге, на виїзді із Чорнобильської зони туристи двічі проходять дозиметричний контроль спеціалізованими приладами. І якщо буде виявлено радіоактивне забруднення одягу, взуття чи шкіри, відвідувач не буде випущений за межі зони без повної дезактивації.

По-третє, прикордонники на своєму сайті пишуть, що вимірювали туриста дозиметром «ТЕРРА», у різних моделей якого похибка може складати до 30%, і зафіксоване ними випромінювання «дещо перевищувало норму». З врахуванням такої значної похибки приладу, виникає питання, чи взагалі мало місце згадуване «перевищення».

По-четверте, при виявленні навіть незначного перебільшення іонізуючого випромінювання від авіапасажира його мали доправити до фахівців-медиків та дозиметристів для оцінки ситуації. Натомість його просто випустили із країни, що додатково вказує на те, що перебільшення норми фактично зафіксовано НЕ БУЛО (версію про нефаховість прикордонників ми, зрозуміло, відкидаємо).

П’яте – останнє і, ймовірно, найважливіше. За день до цього повідомлення та події, в Чорнобильській зоні спільними зусиллями ЧОРНОБИЛЬ ТУР, Державного агентства з управління зоною відчуження та Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф був успішно проведений виїзний науково-практичний семінар «Репрезентація культурних, історичних та природних цінностей Чорнобильської зони для України та світу: пошук ефективних шляхів та форм». Учасники семінару побачили велику кількість унікальних туристичних об’єктів зони – і водночас те, як бездумно вони не обліковані й не охороняються, як безжально й по-дурному вони до цього часу знищуються, в тому числі розпилюються на металевий брухт. Учасники семінару вирішили створити Робочу групу для конкретних дій із збереження культурних та природних цінностей Чорнобильської зони, для її перетворення у першосортне місце світового туризму – з тим, щоб гідно вшановувати подвиг ліквідаторів аварії та трагедію виселених чорнобильців, щоб поширювати досвід Чорнобиля у світі, і цим піднімати авторитет і впізнаваність України в світі.

Враховуючи, що Чорнобильську зону відвідують щороку десятки тисяч туристів з усього світу, - те, що саме наступного дня після семінару, внаслідок якого може бути припинений дерибан культурних цінностей зони, сталося (перше за 30 років існування зони!) «начебто-затримання» начебто-радіоактивного начебто-відвідувача зони – навряд чи є випадковим. Вся ця історія з британським туристом, що мирно полетів собі додому, прізвище якого на даний момент невідоме – схожа на грубо склепаний невігласами інфо-вкид. Його мета очевидна: пустити під укіс щойно запущений активний позитивний процес збереження та ефективного використання культурних цінностей Чорнобильської зони, завдати шкоди іміджу України, загальмувати ріст її авторитету в світі.


ЧОРНОБИЛЬ ТУР звернеться до Держприкордонслужби за більш детальною інформацію про подію, і по її одержанню надасть відповідний коментар (для чого у разі потреби звернеться за консультацією до провідних наукових установ країни). Ми слідкуватимемо за подальшим розгортанням цього «інциденту» та інформуванням про нього у ЗМІ, втручаючись при необхідності у ситуацію, і направляючи її розвиток у реалістичне та позитивне русло.


Чорнобильська зона, як місце події всесвітньо-історичного значення, має працювати на все людство, а не на чиїсь вузькоутилітарні інтереси.


Прес-служба «ЧОРНОБИЛЬ ТУР»


+38 (044) 221-1986
Андріївський узвіз, 11 Київ, 04070, Україна