Відгуки про Chernobyl-TOUR
English version of the Chernobyl-TOUR site

Екскурсії на секретний об'єкт ЗОРЛС "Дуга-1" і містечко "Чорнобиль-2"

 

Екскурсії на секретний об'єкт ЗОРЛС "Дуга-1" і містечко "Чорнобиль-2""

 


Нагорі антен ЗОРЛС "Дуга-1"

    У 1975 році створюється комісія з підготовки та проведення пуску 1-го енергоблоку - первістка української атомної енергетики - Чорнобильської АЕС. Комсомольцями з усіх куточків СРСР ведеться будівництво планованої найпотужнішою електростанції в світі. Увага тисяч людей прикута до грандіозного будівництва.

    І лише небагато хто знав, що всього в декількох кілометрах від ЧАЕС було практично завершено будівництво надсекретного військового вироби «5н32-Захід». У дрімучих Поліських лісах височів досі небачених титанічних розмірів радіолокаційний радар. Бойовий вузол систем попередження про ракетний напад «Дуга-1» повинен був стежити за стартами міжконтинентальних балістичних ракет. Холодна війна була в самому розпалі.

   Цих унікальних систем було створено всього три в Радянському Союзі. Сьогодні колись могутньої країни не існує. Інженерне диво геніальних радянських конструкторів було знищено майже повністю.


Група біля антен в містечку Чорнобиль-2

   Можливість побачити останні залишилися гігантські приймальні антени ЗГРЛС «Дуга-1» мають лише Чорнобиль-ТУРисти, так як єдина антенна решітка, що збереглася до наших часів, знаходиться на території закритої Чорнобильської зони відчуження.

    В екскурсії з відвідуванням ЗОРЛС "Дуга-1" "Чорнобиль-2" ми розповімо вам про одну з найцікавіших складових систем протиракетної оборони, які були покликані захищати радянських громадян в період гонки озброєнь, і в разі ядерної війни. Адже тільки завдяки таким системам попередження і ракетному щиту, дві наддержави так і не наважилися застосувати атомну зброю, перебуваючи «під прицілом» опонента.


   З кінця 2013 року кожен груповий виїзд в Зону за маршрутом Київ-Прип'ять-ЧАЕС-Чорнобиль-Київ передбачає відвідання об'єкта ЗОРЛС Дуга-1 та військового містечка "Чорнобиль-2". Виняток можуть становити дні, коли на цьому об'єкті проводяться демонтажні роботи. Але на практиці всі групи ЧОРНОБИЛЬ ТУР ®, починаючи з осені 2013 року, відвідали цей об'єкт.
    Також, ви можете замовити індивідуальний тур з відвідуванням цього об'єкта. Подробиці і ціни тут.


    Читайте також:

    Экскурсiя в бункери МУЗЕЮ РАКЕТНИХ ВIЙСЬК СТРАТЕГIЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ. Детальніше >>>