Відгуки про Chernobyl-TOUR
English version of the Chernobyl-TOUR site

Кодекс гостя Зони

КОДЕКС ГОСТЯ

ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ЗОНИ§ 1. Хто може стати гостем зони?


Будь-яка людина з будь-якої країни, якому є 18 повних років на момент в'їзду в Зону, що не має медичних протипоказань для відвідування зони підвищеного іонізуючого випромінювання, може стати гостем Зони після формленія відповідного дозволу.
В'їзд до Зони і виїзд з неї здійснюється тільки через контрольно-пропускні пункти (КПП), лише за наявності дозволу на відвідування, і тільки по пред'явленню паспорта.
Забороняється провозити в Зону будь-яку зброю.


§ 2. Сухий закон

Особи в нетверезому стані й стані синдрому алкогольного / наркотичного похмілля в поїздку і Зону не допускаються.
Під час поїздки забороняється вживати алкоголь та наркотичні речовини.§ 3. «Чорнобиль туристо: Облико морале»

Своєю появою Зона зобов'язана події трагічного. Багато монументів та місць в Зоні напряму пов'язані з цим. Тому при відвідуванні меморіалів, сіл, міста Прип'ять, в поспіху і страху залишених їх жителями назавжди, варто пам'ятати про пов'язані з цими місцями людських стражданнях і людські жертви. І вести себе відповідно.

Сучасна Зона - місце цікаве з самих різних точок зору. Який би не був Ваш особистий інтерес - важливо, щоб його задоволення не заважало задовольняти іншим людям свій, можливо, відмінний від Вашого. Причому і поруч з Вами під час поїздки, і після того, як Ви і вся група покинете це місце.

Ми розуміємо, що відвідування Зони - велика подія для Вас, але спробуйте утриматися від дзвінка по мобільному біля пам'ятника на оглядового майданчика Саркофага: «Ти знаєш, я зараз тут поруч із саркофагом прогулююся ... Так, так от ...» Або по крайней мірою відійдіть в сторонку (на оглядовому майданчику це дозволяється) від пам'ятника і групи.

Гість Зони не залишає ніяких слідів свого відвідування зони, ніяких артефактів початку ХХI століття в зоні, назавжди залишилася в 1986-му році. Все своє забирає із собою, в спеціально видаваних кульочках для сміття.

Залишення малюнків, написів типу «Кися і Ося з психдиспансеру були тут», руйнування і розламування об'єктів і предметів Зони забороняється, аж до припинення відвідування та відбуття з Зони. Особи, які вчинили такі акти вандалізму заносяться в публічний чорний список Зони із зазначенням дати та описом порушення.

Із Зони категорично забороняється вивозити БУДЬ-ЯКI предмети. Порушення цієї вимоги є кримінальним злочином (стаття 267-1 Кримінального кодексу України)


§ 4.Без / небезпека кожного і всієї групи


Зона - місце небезпечне і для прогулянок (у звичайному розумінні цього слова) не призначене. Тому пересуватися в зоні дозволяється:

  • тільки за встановленим маршрутом
  • тільки з провідником і / або екскурсоводом
  • тільки групою.


Розпорядження провідників / екскурсоводів, які знають Зону і її небезпеки, виконуються групою і кожним її учасником беззаперечно. Невиконання вимог чи вказівок провідників (так само як і нечітке або запізніле їх виконання) може призвести до нещасного випадку.

Багато будови в Зоні загрожують обваленням. Підходити до будівель і заходити в них можна тільки з дозволу супроводжуючих.

Заходити на територію працюючих підприємств і режимних об'єктів, фотографувати і знімати відео можна тільки з дозволу провідника / екскурсовода.

Хочемо ми цього чи ні, в Зоні діє принцип колективної відповідальності: якщо одна людина з групи (нехай обмине нас чаша сія!) Серйозно травмується - екскурсію доведеться терміново згорнути і везти постраждалого до лікарні. Тому вимоги провідників-екскурсоводів жорсткі, і дотримуються неухильно.
Порушникові робиться зауваження, вдруге - попередження, а третє порушення закінчується відправленням його / її в автобус або припиненням екскурсії взагалі. Для всієї групи.§ 5. Радіаційні заходи безпеки

Офіційні Правила перебування в Зоні відчуження дозволяють перебувати в ній тільки в закритому одязі: штани, сорочка або куртка з довгим рукавом, закрите взуття (бажано на товстій підошві).
ЗАБОРОНЯЮТЬСЯ: шорти, укорочені брюки, спідниці, відкрита взуття, короткі рукави.

Правила перебування в Зоні забороняють:

  • їсти, пити, палити на відкритому повітрі
  • доторкатися до споруд, дерев, рослин
  • збирати і вживати в їжу гриби, ягоди, фрукти і горіхи в лісах і садах покинутих населених пунктів
  • сідати на землю
  • ставити фото-і відеотехніку, сумки, рюкзаки та інші особисті речі на землю.


У разі радіаційного забруднення фото-відео-техніки та особистих речей ті з них, які не зможуть бути дезактивовані на КПП до допустимих меж, будуть вилучені у власників. Претензії до адміністрації Зони і організаторам поїздки не приймаються.