Відгуки про Chernobyl-TOUR
English version of the Chernobyl-TOUR site

Відповіді на питання про екскурсії в Прип'ять і Чорнобиль


Відповіді на питання про екскурсії в Прип'ять і Чорнобиль

 

№1: Скільки коштує поїздка?
Є два типи поїздок, планові і індивідуальні. Ціна на них різниться. Ціну загального планового виїзду ви можете дізнатися в календарі поїздок, натиснувши на цікаву для вас дату - тут. Вартість індивідуальних турів дивіться тут.


№2: Я хочу поїхати на екскурсію, що мені потрібно зробити?
Вам необхідно визначитися з бажаною датою екскурсії, після чого потрібно відправити заявку на участь і передплатити бронь квитка. Після чого дочекатися дати екскурсії і прибути до місця зустрічі без запізнення.


№3: Зі скількох років можна відвідувати Зону?
За законами України, відвідувати Чорнобильську зону відчуження можна з 18 років. Нотаріально завірена згода батьків або їх присутність в поїздці ситуації не змінює.


№4: Чи може поїздка відмінитися?
Скасування поїздок може мати місце тільки у разі форс-мажору (як то: погодні умови, при яких фізично немає можливості дістатися в Зону, в разі аварій або дії органів державної влади, що роблять виїзд неможливим і т.д.).
На практиці тільки одного разу було скасування поїздки - 26 грудня 2012 року, коли в Зоні відчуження вперше з моменту аварії було введено надзвичайний стан через обрив ЛЕП та снігових заметів. Вироблялася екстрена евакуація працівників Зони відчуження. Туристів, звичайно ж, не пускали. Гроші туристам були повернуті, а ті, хто переніс поїздку - отримали бонуси.


№5: Які медичні довідки потрібні для екскурсії?
Для участі в екскурсії не потрібні ніякі медичні довідки. Для реєстрації в турі достатньо паспортних даних та передоплати. Якщо Вам по здоров'ю дозволені автобусні екскурсії та авіаперельоти, ви сміливо можете брати участь у Чорнобиль-турі.


№6: Який паспорт потрібен для екскурсії - цивільний або закордонний?
Для регістаціі в групі підходять обидва паспорти. Головне щоб той паспорт, який ви вказали в заявці, був з вами при проходженні контрольно-пропускних пунктів Зони.


№7: Коли можна поїхати в Чорнобиль?
Не менш ніж через 3-10 робочих днів після подачі заявки на поїздку. Це пов'язано з необхідністю оформлення перепустки в Чорнобильську зону на кожного учасника поїздки. Анонси всіх актуальних загальних виїздів ви можете побачити в розділі планові поїздки. Загальні поїздки проходять кілька разів на місяць. У проміжках між загальними поїздками, ви можете замовити індивідуальний виїзд під вашу групу.


№8: Їду з іншого міста чи країни. Як організувати поїздку?
Відправлення всіх груп в Зону відбувається з найближчого до неї великого міста - Києва. Планові виїзди відправляються з Південного терміналу Ж / Д вокзалу (карта). Час відправлення та прибуття планових виїздів в Зону поєднується з рухом поїздів на основні напрямки України та Росії - вирушаємо мінімум через 30 хв після прибуття основних потягів, приїжджаємо мінімум за годину до відбуття. У разі замовних виїздів, транспорт подається у зручний для групи місце в межах Києва.


 
№9: Скільки буде коштувати екскурсія, якщо я їду з іншого міста / країни?
Вартість екскурсії фіксована і не змінюється в залежності від місця проживання туриста. Ціна поїздки до Чорнобиля увазі відправлення на екскурсію з Києва, так як це найближча до Зони велике місто зі зручними транспортними розв'язками. Вартість дороги до Києва в ціну екскурсії не входить.

 
№10: Як можна оплатити поїздку?
Це питання детально розкритий на сторінці сайту Оплата.

 
№11: Наскільки безпечні поїздки до Чорнобиля?
Рекомендуємо прочитати цю і цю посилання. Як резюме - якщо дотримуватися правила поведінки в ЧЗВ і слідувати вказівкам супроводжуючих, поїздка в Зону абсолютно безпечна. При відвідуванні туристичних маршрутів які-небудь додаткові засоби захисту або подальша утилізація одягу не потрібно.


№12: Чи є радіаційна загроза одязі, фото- і відеотехніки?
Техніку, як і будь-які інші речі в Зоні заборонено ставити на землю, - щоб не піддавати ризику забруднення радіоактивними речовинами. Якщо ви використовуєте штатив продумайте захист для ніжок, - наприклад, поліетиленові кульочки, які потім можна буде викинути на дозконтроль, якщо вони будуть забруднені.
Радіаційно забруднені речі заборонено виводити з Зони. На пункті дозиметричного контролю, через який в обов'язковому порядку неодноразово проходять відвідувачі Зони відчуження, перевіряється одяг і речі туристів. У разі забруднення радіаційними частками речі вимагають дезактивувати (відмити). Якщо не виходить - річ конфіскують.
На практиці, за всі роки роботи, нам не зустрічалися випадки забруднення фототехніки. Були випадки забруднення взуття особливо активних туристів, але за допомогою щітки і порошку взуття вдавалося відмити і на виході з дозиметричного контролю взуття була чиста.
Висновок - при дотриманні правил радіаційної безпеки параграф №5, загрози вашим речам немає.


№13: Чи можна фотографувати в Зоні?
Фото і відеозйомка в Зоні дозволена за невеликим винятком.
  Винятками є:
  1) Чорнобильська АЕС з усіх ракурсів, окрім як з оглядового майданчика. Ця заборона пов'язана з міжнародним законом про охорону ядерних об'єктів.
2) Контрольно-пропускні пункти Зони і працівники міліції також заборонені до фотографування.
Всі інші місця та об'єкти фотографувати можна.
Зйомка з повітря (дроном або іншими літальними пристроями) вимагає отримання окремого дозволу.

№14: Де взяти дозиметр?
Ви можете орендувати дозиметр в поїздку. Повідомте про це менеджеру Чорнобиль-ТУР. Так само, дозиметр можна придбати.

 
№15: Як в Зоні з харчуванням?
У поїздку можна брати свою їжу. Але їсти можна тільки в приміщенні або в автобусі. Так само, в Чорнобилі є службові їдальні, годують смачно і безпечно, - всі продукти завозяться з Києва. У загальних поїздках ми вечеряємо в їдальнею Чорнобиля. Вартість вечері близько 8 USD.


 
№16: Скільки людей може бути в групі?
В планових поїздках розмір групи варіюється між 10 -35 учасниками. Але чим більше учасників, тим більше супроводжуючих їдуть з групою. Приїжджаючи на місце група розбивається на кілька маленьких груп, що дозволяє уникнути стовпотворіння. В поїздках за замовленням розмір групи не обмежений.


 
№17: Як відбувається ночівля при багатоденних виїздах?
В режимному Чорнобиль існують готелі. Прості, Радянським, без VIP зручностей, але чисті й акуратні. Радіаційний фон в таких місцях повністю в межах норми.


 
№18: Чи можна потрапити в Зону без супроводжуючого?
Відповідно до діючих правил відвідування Чорнобильської зони відчуження, знаходження на її території цивільних осіб без супроводу та програми відвідування - заборонено. Це пов'язано, в першу чергу, з безпекою самих відвідувачів.


 
№19: Поїхати на екскурсію на своєму транспорті?
В рамках індивідуальної поїздки ви можете використовувати свій транспорт для поїздки в Зону. У такому випадку, вам необхідно буде передбачити два місця для супроводжуючих. При використанні свого транспорту, його вартість буде вирахувана із загальної вартості поїздки.


№20: В яку пору року краще їхати на екскурсію?
Про те, як виглядає Чорнобильська зона відчуження в різні пори року, і яка погода в Зоні в ту чи іншу пору року, читайте тут.


№21: Я хочу поїхати на риболовлю чи полювання в Чорнобилі
Питання рибалки і полювання в Чорнобильській зоні відчуження докладно, за статтями, розкрито тут.

 
№22: Чи можливо поїхати в Чорнобиль і Прип'ять на мотоциклі / велосипеді?
Пересування на відкритих видах транспорту в межах Чорнобильської зони відчуження заборонено правилами радіаційної безпеки. Детальніше це питання відритий тут: поїздка в Чорнобиль і Прип'ять на мотоциклі або велосипеді.

 


Якщо ви не знайшли відповідь на своє питання, будь ласка, зверніться до на емейл головного офісу.